Modlitwy dziewczyńskie” – muzyczne uczczenie Dnia Niepodległości w Śląskim Teatrze Impresaryjnym
Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej przygotowuje niezwykłe wydarzenie artystyczne z okazji Dnia Niepodległości. Koncert zatytułowany „MODLITWY DZIEWCZYŃSKIE” odbędzie się 12 listopada 2025 roku o godzinie 17:00. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska, Michała Pierończyka. Wejście na koncert jest darmowe, a bilety można odebrać w kasie teatru.
Muzycy i wykonawcy
Na scenie wystąpią uczniowie oraz pedagodzy z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Koncert ten to ambitny projekt muzyczny, który przybrał formę spektaklu dzięki zaangażowaniu wokalistów z klasy Pani Martyny Kubiak oraz nauczycieli. Wszystkie utwory muzyczne zostały specjalnie opracowane przez Pana Daniela Ruttara, który jest doświadczonym pianistą i nauczycielem, od lat związanym z Teatrem Rozrywki.
Twórcza koncepcja i realizacja
Pani Martyna Kubiak, będąca autorką scenariusza i reżyserką, odpowiada za całokształt artystyczny koncertu. Przygotowała również aranżacje dla kwartetu smyczkowego. Uczestnicy koncertu, w tym zespół instrumentalny liczący dziesięć osób, soliści oraz chórki, stworzą wyjątkową, patriotyczną atmosferę, która podkreśli znaczenie tego szczególnego dnia.
Źródło: facebook.com/rudaslaska

Zapisz dziecko na gminne półkolonie – wakacyjna przygoda czeka!
Młode talenty w akcji: Siemianowice rozbrzmiewają muzyką i tańcem!
Nowe zasady ruchu w Chebziu od 9 czerwca
Język jako fundament kibicowskiej tożsamości – prelekcja w bibliotece
Ruch zablokowany na Placu Jana Pawła II podczas Dni Radzionkowa
The Harpagans – rockandrollowy zastrzyk energii na Dniach Czeladzi!